Získejte slevu 10% na svůj první nákup

Larodar, keeper of the flame Normal/Heroic Guide

Doporučený setup raidu:

2x Tank / 5x Healers / 13x DPS

Styl boje:

Single target s cleavou.

Úvod:

Zapomeňte na své letošní plány na klidnou návštěvu botanické zahrady, protože tento boj má všechno: stromy, semena, kořeny a oheň. Buďte ke svým léčitelům extra milí, protože tentokrát mají nové kamarády, o které se musí starat na této divoké, listnaté párty.

Kdy použít Lust/Hero:

Na začátku 2 fáze (od 35% bosse)

Video návod:

Mechaniky bosse:

Phase 1:

Seed of Life:

Základní mechanika boje. Semeno uprostřed místnosti, které musí být nabito pomocí Treantů. Jakmile má energii, musí být použito k vyčištění ohnivých kaluží po celé místnosti.

Podrobný popis toho, jak to funguje, naleznete v části strategie.

Trents:

3 Plamenní Treanti se objeví blízko bosse, musí být tankováni a zabiti. Rozšiřují dodatečné ohnivé kaluže a mají přerušitelné kouzlo nazvané Fiery Flourish.

Jakmile jsou zabiti, stávají se Popelavými Treanty (friendly target), které je třeba vyléčit! Po vyléčení se přesunou do středu místnosti a začnou nabíjet semeno. Life-Grip a Rescue lze také použít k rychlejšímu přesunu do středu místnosti.

Scorching Roots:

Malý kořen na zemi, který se zaměřuje na náhodného hráče. Pokud je zasažen Scorching Roots, hráč utrpí poškození a bude zaklíněn, dokud není zabit!

Jakmile jsou zabity, kořeny se změní na Charred Bramble stejně jako Treanti, a musí být vyléčeny před dosažením 100 energie Larodara, jinak dojde k vyhlazení výbuchem! Po vyléčení se změní na Life-Tree, který snižuje poškození od Raging Inferno o 90%, ale pouze pokud stojíte v zeleném kruhu.

Poznámka: Kořen není zranitelný, dokud není vyčištěn Semenem Života.

Furious Charge (tank abilita):

Nabíjí aktuálního tanka, způsobující těžké fyzické poškození a dodatečné magické poškození. Poškození se snižuje v závislosti na vzdálenosti kdy do tanka narazí. Taktéž zasáhne celý raid těžkým poškozením, ale i toto lze snížit vzdáleností, která je ideální 15-20 yardů daleko.

Blazing thorns:

Hvězdicovité, malé víry kolem bosse, kterým je třeba se vyhýbat. Na konci každé čáry se objeví koule Blazing Coalescence, kterou je třeba sebrat, než dorazí k Larodarovi. Sebrání způsobí hráči nízké množství poškození a poskytne 20% zvýšenou šanci na kritické zásahy po dobu 10 sekund.

Raging Inferno:

Při 100 energii bude Larodar sesílat Raging Inferno po několik sekund; toto způsobuje smrtící poškození každému, kdo nestojí uvnitř Bramble Barrier (Zeleného stromu).

Combusting Presence:

Nedokonalé poškození pro celý raid, které se zvyšuje po každém seslání Raging Inferno.

Burning Groud:

Ohnivé kaluže na zemi, které se náhodně objevují kolem bosse a příšer. Lze odstranit pomocí stříkání Seed of Life (viz část strategie pro více informací).

Strategie:

Toto je velmi náročný boj pro léčitele, takže byste měli experimentovat s kompozicemi léčitelů.

Shadow Priest, který hraje Holy jako pátý nebo šestý léčitel, má na tomto boji velký přínos, protože Guardian Spirit je nejlepší kouzlo, které můžete mít v tomto boji!

Hraní Seed of Life (hašení):

Semenem lze interagovat, jakmile má energii. Chcete-li jej použít, jednoduše se přesuňte do středu a klikněte na něj. Hráč se promění ve vodní hadici (probíhá animace čištění směrem vpřed), což bude trvat, dokud se veškerá energie ze semene nevyčerpá.

Přiřaďte 3 hráče pro hašení se Seedem v každém cyklu Fáze 1. To znamená celkem 9 hráčů, protože boss automaticky přejde do Fáze 2 po 3tím seslání Raging Inferno.

Hráč 1 by měl kliknout na Semeno ihned poté, co se objeví Scorching Roots! Běžte okamžitě ke kořenu a vyčistěte jej, aby byl lečitelný, a poté vyčistěte oheň po celé místnosti.

Hráč 2 by měl kliknout na Semeno, když Hráč 1 skončí, a Hráč 3 by to měl udělat po skončení Hráče 2. Je důležité, aby hráči využívali veškerou dostupnou energii Semene a co nejvíce vyčistili oheň! To bude nesmírně užitečné ve Fázi 2, kdy se prostor stane velmi omezeným.

Každý cyklus Fáze 1 je stejný, takže se nebudete muset potýkat s náhodností.

Fáze 1 začátek boje:

Začněte boj tím, že budete mít bosse někde v rohu, mezi ohnivými kalužemi; před pullem bude na zemi několik ohnivých skvrn.

Myšlenkou je, že boss zaplní tuto mezeru sesláním Blating Thorns, což vytvoří dodatečné ohnivé kaluže, ale poté narazí do druhého tanka a přirozeně přesune raid na další „čisté“ místo v místnosti. Tato formace také zajišťuje dostatek vzdálenosti pro to, aby nabíjení způsobovalo zanedbatelné poškození. Nezapomeňte sebral koule po každém seslání Blating Thorns.

Fiery Treans se objeví krátce po pullu. Ujistěte se, že je co nejdříve zničíte.

V obecném případě byste v tomto boji měli vždy dávat přednost všemu ostatnímu před bossem, protože čím pomaleji se vypořádáte s příšerami, tím větší problémy budete mít s ohnivými kalužemi a přežitím Raging Inferno.

Jakmile jsou Fiery Treants mrtví, léčitelé by je měli rychle vyléčit! Můžete nastavit Life-Grip a Rescue, aby je umístili do středu místnosti, aby se nemuseli po vyléčení pohybovat do středu (je to chodící strom, samozřejmě bude pomalý). Když jsou plně vyléčeni a ve středu místnosti, začnou nabíjet Seed of Life.

Při přibližně 30 energii bosse se objeví Scorching Roots a zaměří se na hráče. Vyčistěte je pomocí Seed of life a zabijte je co nejrychleji, abyste léčitelům dali dostatek času na vyléčení před sesláním Raging Inferno při 100 energii bosse.

Kořen má docela dost zdraví, které je třeba vyléčit, ujistěte se, že přiřadíte léčitelské cooldowny jako Guardian Spirit (holy priest), Ascendance (resto shaman) nebo cokoli podobného, co vám poskytne silné okamžité léčení na místě.

Jakmile Larodar dosáhne 100 energie, musí všichni stát v zeleném kruhu, aby přežili Raging Inferno. Stále utrpíte těžké poškození, takže se ujistěte, že použijete osobní schopnosti a cooldowny celého raidu.

Fáze 1 se bude opakovat od tohoto okamžiku, dokud nedosáhnete 40% nebo třetího seslání Raing Inferno. Mějte na paměti, že každá Fáze 1 bolí víc než předchozí kvůli stackům Combusting Presence.

Pro tip: Dostaňte Larodara na 41% a přestaňte s poškozením, dokud nesešle Raging Inferno, pak začněte útočit uprostřed seslání. Tímto způsobem dokončí svůj Raging Inferno a bude pod 40%, což je v podstatě zdarma získané procento.

Intermission Strategie:

Vše se zde děje velmi rychle, ve skutečnosti to může být nejrychlejší mezifáze za dlouhou dobu. Jakmile uvidíte, že mezifáze byla spuštěna, rychle se rozprostřete a použijte defenzivní schopnosti a cooldowny celého raidu.

Připravte se na vyhýbání se jakýmkoli přicházejícím ohnivým kalužím, které směřují k Larodarovi, a ujistěte se, že se nikdo nenachází ve vzdálenosti 3 yardů od vás.

Jakmile kanál skončí, začne Fáze 2.

Fáze 2 strategie:

Ujistěte se, že máte všechny své schopnosti poškození připraveny, protože použijete Hero/Lust a odstřelíte bosse.

Krátce po začátku Fáze 2 se objeví 3 Falling Embers částic, které musí každý absorbovat 1 hráč. Mějte na paměti, že tato schopnost se stává problémovou ke konci Fáze 2, kdy je celá oblast pokryta ohněm, a musíte stát v ohnivých kalužích, abyste absorbovali abilitu.

Dodatečně několik hráčů dostane Absorb Shield (Flash Fire), který je třeba vyléčit před tím, než explodují (po 8 sekundách) a zabije hráče.

Ashen Treants půjdou k Larodarovi ze strany, ranged dps by se o ně měli postarat, protože explodují v poloměru 3 yardů, takže se jako raid postavte na a rozdělte dmg výbuchu Treantu. Je také možné několik těchto příšer zkontrolovat Crowd Controlem na dálku.

Vyhněte se tornádám a frontal cone od bosse! Tank, který je zasažen frontalem od bosse, by se měl jednoduše pustit do středu mele skupiny, aby si odsál zdraví od nich.

V podstatě je Fáze 2 pouze fází spálení a dostanete se do problémů pouze v případě, že minete absorpce(ohnivé kroužky na zemi), nebo když léčitelé nemohou držet krok s absorpčním štítem (na jednotlivých hráčích Flash Fire). Samotné příšery nejsou masivní problém a i když se dostanou do mele, stačí sledovat jejich zdraví a vyhnout se, když jsou na pokraji smrti. A i když soft enrage ability Searing Ash přidává určitý stupeň naléhavosti, lze to „opravit“ přidáním dalších léčitelů do raidu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Návody
3. 3. 2024

JAK ZÍSKAT FYR’ALATH THE DREAMRENDER

Amirdrassil, the Dream's Hope Guide
22. 12. 2023

Volcoross Normal/Heroic guide

Amirdrassil, the Dream's Hope Guide
10. 12. 2023

Igira the cruel Normal/Heroic guide

Vyplňte email

Zašleme vám na něj slevový kód na první nákup.

Vážení zákazníci,

Máme pro vás skvělou zprávu! Od 17. do 31. července se každá vaše objednávka na našem e-shopu automaticky zapojí do soutěže o parádní ceny:

1. cena: 300.000g Retail Dragonflight
2. cena: 15.000g Cataclysm

Nakupujte, bavte se a zvyšte svou šanci na výhru!

Držíme vám palce a děkujeme, že jste s námi!

💰 Dragonflight 1Kč za 1000g 💰

💰 Cataclysm goldy 30kč za 1.000g 💰
🎁Ke každé objednávce navíc BONUS 25% ZDARMA.🎁

💎 VIP Heroic Cataclysm Raid boost více info na FB💎
volný termín: neděle 16:00

💎 Panda Remix SOO Mythic – 400Kč💎
termíny vždy 19:00-21:00

🔥 Amirdrassil Fyrakk Mythic + Mount NON Awakened 4.499Kč 🔥